English
هیئت موسس
رئيس جديد هيأت موسس
 
 
جناب آقاي دكتر علي اكبر ولايتي  در تاريخ 30  دي ماه 1395 پس از ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني طي حكمي از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي  به عنوان رئيس هيأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامي منصوب گرديدند..
 

 آقاي دكتر علي اكبر ولايتي

  رتبه هيأت علمي: استاد قطعي، پايه 33 (1394/7/27)

استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (مهرماه 91)

(تا پايه 14 در دانشگاه علوم پزشكي تهران، از 1371/10/14 مأمور در بيمارستان مسيح دانشوري،از 1376/5/13 انتقال به دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي)

  سابقه عضويت در هيأت علمي: از 1353/7/1 (41 سال سابقه تا 1394)

  نشاني محل كار (دانشكده يا مركز تحقيقاتي يا آموزشي):

بخش بيماري هاي كودكان، مركز آموزشي، پژوهشي و درماني سل و بيماريهاي ريوي (بيمارستان دكتر مسيح دانشوري)، دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني شهيد بهشتي

  آشنايي با زبان خارجي: انگليسي، عربي

  مسؤليت ها:

1. عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران (از 1353 تا 1377)

2. استاد دانشكده پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (از 1377 تا كنون)

3. معاون درمان وزارت بهداري و بهزيستي وقت (59-1358)

4. نماينده مردم تهران در دوره اول مجلس شوراي اسلامي (1360)

5. وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران (از آذر 1360 تا خرداد 1376)

6. عضو شورايعالي انقلاب فرهنگي (‌از 1368)

7. عضو پيوسته منتخب فرهنگستان علوم پزشكي ايران (از 1369)

8. عضو هيأت مميزه مشترك فرهنگستان هاي جمهوري اسلامي ايران (1/4/90 به مدت 2 سال)

9. عضو هيأت امنا دانشگاه علوم پزشكي تهران (از 1370 تا 1377)

10. عضو هيأت مديره نظام پزشكي تهران (از 3 مهر 1370 )

11. عضو شورايعالي نظام پزشكي جمهوري اسلامي ايران (از 19 بهمن 1370   )

12. عضو شوراي عالي مركز تحقيقات سل و بيماريهاي ريوي  (از 1371)

13. رئيس هيأت مديره انجمن متخصصين بيماريهاي عفوني و گرمسيري ايران (از 1371)

14. رئيس شوراي مركزي انجمن اسلامي پزشكان ايران (از 1371)

15. رئيس گروه علمي طب سنتي و طب اسلامي فرهنگستان علوم پزشكي (از 11 تير 1371)

16. مدير مسئول و صاحب امتياز مجله بيماريهاي عفوني و گرمسيري (از 30 خرداد 1372)

17. نماينده فرهنگستان علوم پزشكي در هيئت امناي فرهنگستانها (از 18 مرداد 1373)

18. عضو انجمن اسلامي فارغ التحصيلان اروپا، آمريكا و اقيانوسيه (از 1374)

19. عضو هيأت مؤسس دانشگاه غير انتفاعي وابسته به شوراي همبستگي ورزش بانوان كشورهاي اسلامي (از 1374)

20. عضو افتخاري انجمن علمي پيوند اعضاء (از 1374)

21. عضو هيأت امناء دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني شهيد بهشتي (از 22 اسفند 1374)

22. مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل (از 1376)

23. رئيس مركز آموزشي، پژوهشي و درماني سل و بيماريهاي ريوي (از 1376)

24. عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام (از 1376)

25. عضو هيأت مميزه دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (از 1376  تا 1395/8/11)

26. رئيس گروه اسلام معاصر- بنياد دائرﻩ المعارف اسلامي (از 1377)

27. رئيس انجمن حمايت از بيماران عفوني كشور ( از1383/2/30)

28. رئيس كميته فرهنگ و تمدن اسلام و ايران در شورايعالي انقلاب فرهنگي (از اسفند 1384)

29. عضو هيأت ممتحنه دانشنامة فوق تخصصي (بورد) رشته عفوني اطفال وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي (از مردادماه 1384)

30. مؤسس و عضو انجمن عفوني كودكان ايران (از سال 1384)

31. عضو شوراي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (از اسفند ماه 1384، تمديد تا 14 بهمن 1395)

32. عضو كميته فني مبارزه با سل كشور (از اسفند ماه 1384)

33. عضو هيأت امناء سازمان مردمي حمايت از محرومان و آسيب پذيران بهزيستي (از خرداد 1385)

34. عضو هيأت تحريريه فصلنامه تخصصي شيعه شناسي (از 1385)

35. نايب رئيس شوراي راهبردي روابط خارجي (از 1385/3/3 تا خرداد 93)

36. عضو هيأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامي (از بهمن ماه 1385)

37. عضو شورايMPH  دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (از مهر ماه 1385)

38. عضو گروه اخلاق و حقوق پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (ازخرداد ماه 1386)

39. عضو شورايعالي پيوند اعضاء دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني شهيد بهشتي  (از 7 خرداد 1385)

40. رئيس كميسيون فرهنگي اجتماعي مجمع تشخيص مصلحت نظام (از 1386)

41. رئيس پژوهشكده سل و بيماريهاي ريوي (تنفسي) دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (از 1386/5/13 به مدت چهار سال و تمديد آن از 1390/8/4 تا 4 سال بعد)

42. عضو گروه طب سنتي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (از 1386/5/14)

43. رئيس هيأت مديره انجمن قلم ايران (دو دوره متوالي از آبان 1386 تا مهر 1390)

44. عضو كميته منتخب دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي جهت پذيرش دانشجوي دكتري تخصصي پژوهشي (PhD by Research) (از 22/9/88)

45. عضو حقيقي هيأت امناي انجمن آثار و مفاخر فرهنگي (1389/1/16)

46. عضو كميسيون سه نفره رسيدگي به صلاحيت كارهاي آموزشي و پژوهشي اعضاء هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (1389/6/14)

        47. عضو شوراي عالي شعبه بين الملل دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (15/6/89)

        48. عضو هيأت امناي بنياد سينمايي فارابي (1389/5/3)

49. عضو كميسيون تخصصي هيأت مميزه فرهنگستان علوم پزشكي (از 1389/6/1 به مدت 2 سال وتمديد حكم دردو نوبت تا 1395/8/27)

50. عضو هيأت امناء استان تهران، دانشگاه آزاد آسلامي (زيرمجموعه هيأت امناء) (از 1389/6/3 به مدت 4 سال)

51. عضو شوراي سياستگذاري تاريخ علم پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري (1389/8/3)

52. عضو هيأت علمي وابسته دانشكده علوم و فنون نوين، دانشگاه تهران (از 21/2/90 به مدت 2 سال)

53. دبير كميته سياستگذاري، هيأت ممتحنه و ارزشيابي رشته عفوني كودكان (از 1390/4/16 به مدت 2 سال)

54. عضو هيأت امناي مجتمع علمي، فرهنگي و تاريخي ربع رشيدي (از 1390/4/27 به مدت 4 سال)

55. رئيس كرسي علمي فرهنگ و تمدن هيأت حمايت از كرسي هاي نظريه پردازي، نقد و مناظره شوراي عالي انقلاب فرهنگي (از 1390/4/20 به مدت 3 سال)

56. دبيركل مجمع جهاني بيداري اسلامي (از شهريور 1390)

57. عضو كميته سياستگذاري رشته كودكان، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي (از 1391/4/5 به مدت 1 سال)

58. رئيس شوراي هم انديشي استادان و نخبگان مركز پزشكي آموزشي درماني مسيح دانشوري (از 1391/9/28 به مدت 1 سال)

59. دبير كميته سياستگذاري فوق تخصصي رشته عفوني كودكان (از 1391/9/11 به مدت 2 سال)

60. عضو هيأت علمي وابسته دانشگاه تربيت مدرس (از 1392/5/12)

61. رئيس مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام (از 1392/8/11)

62. عضو شوراي سياستگذاري طب سنتي، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي (از 1393/8/19)

63. عضو هيأت تحريريه فصلنامه علمي پژوهشي نفس باد صبا (از 1393)

64. عضو هيأت علمي پاره وقت مركز تحقيقات مايكوباكتريولوژي و  مركز تحقيقات سل باليني و اپيدميولوژي مركز تحقيقات سل و بيماريهاي ريوي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (از 1394/12/25)

65. عضو هيأت تحريريه فصلنامه علمي پژوهشي Novelty In Biomedicine، دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (از 1394)

66. عضو كميته "كارآزمايي باليني" مؤسسه ملي توسعه تحقيقات علوم پزشكي ايران (از 1395/3/17 به مدت 2 سال)


سوابق و تاريخچه شغلي قبل از تصدي وزارت خارجه:


1- رزيدنت ارشد مركز طبي كودكان، تهران، 53-1352

2- عضو كادر آموزشي دانشكده تندرستي (دانشكده پزشكي قدس) و مركز پزشكي شهداي تجريش، 58-1353

3- رئيس درمانگاههاي مركز پزشكي شهداي تجريش، 55-1354

4- سردبير مجله «نامه مركز پزشكي شهداي تجريش»، 55-1354

5- مدير آموزش دانشكده علوم تندرستي، 56-1355

6- معاون درمان وزارت بهداري و بهزيستي، 59-1358

7- نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، 60-1359

عضو سابق شوراي مركزي حزب جمهوري اسلامي، 66-1360

 

                 سوابق تحصيلي:

 

شهر- كشور

دانشكده

دانشگاه

سال فارغ التحصيلي

رشته تحصيلي

مقطع تحصيلي


تهران- ايران

پزشكي

تهران

1350

پزشكي عمومي

دكترا


تهران- ايران

پزشكي

تهران

1353

كودكان

دكتراي تخصصي


بالتيمور- آمريكا

پزشكي

جانزهاپكينز

1355

بيماريهاي عفوني اطفال

فوق تخصصي


قزاقستان

گرجستان

تاجيكستان

 

الفارابي

تفليس

ابوعلي سينا

31 مارس 1992

1993

1995

دكتراي افتخاري

دكتراي افتخاري

دكتراي افتخاري

ساير موارد


 

                 عضويت در انجمن هاي تخصصي و پژوهشي:


          رئيس هيأت مديره انجمن متخصصين عفوني و گرمسيري ايران

          عضو انجمن فوق تخصصي عفوني اطفال

 

             عضويت در مجامع و شركت در كنفرانس بين المللي:

1. عضويت در IUATLD/UICTMR از 1994(International Union Against Tuberculosis and Lung Disease) 

2. عضو انجمن جهاني تاريخ طب

3. رئيس كنفرانس منطقه‌اي IUATLD، دسامبر 1995


براي مشاهده كتب  جناب آقاي دكتر ولايتي كليك نماييد.
 
 
براي مشاهده مقالات جناب آقاي دكتر ولايتي كليك نماييد
 
 
 
 
1395/11/05
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق معنوي اين پايگاه اطلاع رساني متعلق به دبيرخانه هيات موسس دانشگاه آزاد ميباشد.
Powered by DorsaPortal